Hakkımızda

buroCahit Suluk Avukatlık Bürosu, Av. Dr. Cahit Suluk tarafından 2001 yılında kurulan ve başta telif, marka, patent, faydalı model ve tasarım olmak üzere; bilişim hukuku, alan adları, ıslahçı hakları, entegre devre topografyaları ve coğrafi işaretler ile haksız rekabet hukuku alanında uzmanlaşmış, Türkiye’nin önde gelen avukatlık bürolarından biridir.

Büromuz, İstanbul’daki merkez ofisi ve Ankara’daki irtibat ofisi ile yerli ve yabancı pek çok firma ve kuruma, konusunda uzman ekibiyle etkin, başarılı ve çözüm odaklı avukatlık, danışmanlık ve marka-patent vekilliği hizmetleri sunmaktadır.

Büromuzun temel prensibi sadece uzmanlık alanlarımıza giren dava ve uyuşmazlıklarda müvekkillerimize doğru ve etkin çözüm yolları sunmaktır. Uyuşmazlıkların her seviyesinde stratejik adımların atılmasında ve alternatif çözüm yollarının belirlenmesinde müvekkillerimize en iyi hizmeti sunarak başarılı sonuçlar elde etmek öncelikli hedefimizdir.

Türkiye’de pek çok üniversitenin lisans ve yüksek lisans programlarında Fikri Mülkiyet Hukuku dersleri veren ofisimizin kurucusu Av. Dr. Cahit Suluk’un marka, patent, tasarım ve telif alanlardaki akademik çalışmaları, Türkiye çapında geniş bir kitle tarafından takip edilmektedir. Büromuz, üniversitelerde kaynak eser olarak başvurulan, yerli ve yabancı yayınlarda ve mahkeme kararlarında atıflar yapılan ve hukuk pratiğinde bilirkişiler, akademisyenler, avukatlar ve yargıçlar tarafından sıkça yararlanılan eserleri hukuk dünyasına kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

Büromuz, yıllardır yerli müvekkillerimizin yurt içinde ve dışında ihtiyaç duyacağı avukatlık ve marka ve patent vekilliği hizmetlerini sunmaktadır. Bu çerçevede başta OHIM ve WIPO olmak üzere yabancı Marka-Patent Ofisleri nezdinde gerçekleştirilmesi gereken tescil ve sair işlemlerle ilgili vekillik hizmetlerini, irtibat halinde olduğu dünyanın önde gelen hukuk firmaları, patent büroları ve çözüm ortakları aracılığıyla sağlamaktadır.