Duyurular

 

Türk Patent tarafından iki yılda bir gerçekleştirilen Marka Vekilliği Sınavı bu yılın sonunda yapılması beklenmektedir. İZÜ tarafından gerçekleştirilecek Marka Vekilliği Sınavına Hazırlık Eğitimi programının detaylarını ekte bulabilirsiniz.

Av. Dr. Cahit Suluk, 25 - 26 Mayıs tarihlerinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde gerçekleşecek olan "PATENT HUKUKU, BANKA VE SERMAYE PİYASASI HUKUKU" konulu sempozyuma konuşmacı olarak katılacaktır.

Program ektedir.

 "SINAİ MÜLKİYET KANUNU'NUN GETİRDİĞİ YENİLİKLER " konulu panel Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesinde  gerçekleşti.

 

Av. Dr. Cahit SULUK, 26 Nisan 2017 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesinde  gerçekleşecek olan  "SINAİ MÜLKİYET KANUNU'NUN GETİRDİĞİ YENİLİKLER " konulu panelde  konuşmacı olarak yer alacaktır. Panel programı ektedir. 

SANAYİ MÜLKİYET KANUN'NUN GETİRDİĞİ TEMEL YENİLİKLER konulu seminer İAYOSB Konferans Salonunda Av. Dr. Cahit Suluk'un sunumu ile gerçekleşti.

Av. Dr. Cahit Suluk'un konuşmacı olarak katılacağı  “SINAİ MÜLKİYET KANUNU’NUN GETİRDİĞİ TEMEL YENİLİKLER” konulu seminer 28 Şubat 2017 - Salı günü İstanbul Anadolu Yakası OSB (İAYOSB) Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Seminer program şu şekildedir.

“SINAİ MÜLKİYET KANUNU’NUN GETİRDİĞİ YENİLİKLER”  konulu seminer İTO Merkez binasında katılımcıların yoğun ilgisi ile  gerçekleşti. 

 Av. Dr. Cahit Suluk'un konuşmacı olarak katılacağı seminere ait  sunumunu ekte görebilirsiniz.

Av. Dr. Cahit Suluk'un konuşmacı olarak katılacağı  “SINAİ MÜLKİYET KANUNU’NUN GETİRDİĞİ YENİLİKLER” konulu seminer 8 Şubat 2017 - Çarşamba günü İTO Merkez binasında  gerçekleştirilecektir.

Seminer programı şu şekildedir.

 

6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu (SMK), 10 Ocak 2017 tarih ve 29944 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. SMK’da kabul edilen temel ilkeler burada özetlenmiştir.

6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu (SMK), 10 Ocak 2017 tarih ve 29944 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Türkiye’de daha önce Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) korunan marka, patent, faydalı model, tasarım ve coğrafi işaretler SMK ile tümüyle yeniden düzenlendi. Aynı düzenlemeyle geleneksel ürün adları da koruma altına alındı. Türk Patent Enstitüsünün adı Türk Patent ve Marka Kurumu (kısaca: Türk Patent) oldu.  SMK’da kabul edilen temel ilkeler burada özetlenmiştir.

TBMM’de tarihi toplantı
II. Abdulhamit’ten sonra ilk kez...
Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk patent kanunu 137 yıl sonra çıkıyor

TBMM, 5 Mayıs Perşembe günü tarihi bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi Ve Teknoloji Komisyonu alt komisyon toplantısında Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk patent kanunu tartışıldı ve bütün partilerin ittifakıyla karara bağlandı.

Sınai Mülkiyet Kanunu’nun (SMK) bir parçası olarak hazırlanan düzenleme, 137 yıl sonra yapılan en büyük düzenleme niteliğinde. 

Tasarının hazırlık çalışmalarında yer alan Avukat Dr. Cahit Suluk, ticaretin çok önemli ayaklarından birisini teşkil eden yeni düzenlemenin, önümüzdeki 20-30 yıllık dönemde ülkemizin ticaret hayatını derinden etkileyeceğini söyledi. Avukat Dr. Cahit Suluk, yaptığı açıklamada markalar, patentler, faydalı modeller, tasarımlar, coğrafi işaretler ve geleneksel ürünlerle ilgili tarihi düzenlemenin getireceği sıra dışı değişiklikler hakkında şu bilgileri verdi.